Implant Tedavisi

Özel Dena Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Diş implantı, titanyumdan yapılmış yapay diş kökleridir. Eksik dişlerinizin olduğu bölgelere yerleştirilerek üzerine yapılan diş protezi ile birlikte doğal dişlerinizi taklit etmektedirler. İmplantlar, diş eksikliklerinizin giderilmesinin yanı sıra sizi takılıp çıkarılabilir bir protez takmaktan, sağlıklı dişlerinizin destek olarak kullanılmasından kurtarır. Böylece diş problemleriniz konforlu bir şekilde çözülmüş olur ve yaşam kaliteniz artar.

Diş implantı uygulaması düşünüldüğünün aksine çok basit ve ağrısız bir uygulamadır. Operasyonun başarılı olabilmesi için hastanın durumuna uygun bir planlama yapılması gereklidir. Çene yapısı ve implantın yerleştirileceği kemiğin ölçülerinin doğru belirlenmesi planlama çerçevesinde gerçekleştirilir.

Ameliyatta lokal anestezi ile ilgili bölge uyuşturulur, implant yerleştirilecek kemikte bir yuva hazırlanır ve implant yerleştirilir. İmplant yerleştirildikten sonra, iyileşme döneminde implant üzerinde kalacak olan vidalar yerleştirilir ve iyileşme dönemi beklenir.

İmplantın çiğnemeyle oluşan basınçlar karşısında dayanaklı olarak kalmasının sağlanabilmesi için çene kemiği ile tam olarak kaynaşması beklenir. Operasyondan sonra kalıcı protezlerin implant üstüne takılması için 1 ay ila 3 ay gibi bir süre gereklidir.

Kemiğe kaynama süresi sonrasında ölçü alınır ve planlanan protez takılır.

İmplant tedavisi küçük bir cerrahi operasyondur. Tek bir implantın çeneye yerleştirilmesi duruma göre 10 ila 20 dakika içinde tamamlanabilir.

https://ozeldenadis.com/wp-content/uploads/2021/01/dena-footer-logo.png

Copyright 2021 | proatölye.

Copyright 2021 | proatölye.

bt_bb_section_top_section_coverage_image